News

Tehnoloģijas mūsu guļamistabā?

Seksa tehnoloģiju joma jeb sextech ir tehnoloģijas un tehnoloģiju uzņēmumi, kas veidoti, lai uzlabotu, radītu inovācijas un mainītu cilvēku seksuālās pieredzes. Tas nozīmē risinājumus: kibersekss, teledildonika, virtuālās realitātes un mākslīgā intelekta izmantošana cilvēku erotisko un seksuālo piedzīvojumu bagātināšanai. Kopā ar uzņēmumu Sexystyle organizējam diskusiju par šo tēmu DFF Summer Edition tēltī sarunu festivālā Lampa 29. jūnijā plkst. 20.00-21.30.

Lai gan sekss jau sen nav tabū tēma, daudzi cilvēki par to vairās runāt. Vienam otra apmierināšanai nav jābūt stigmai. Seksa tehnoloģijas ne tikai paplašina cilvēku seksuālo pieredzi, bet arī risina veselu virkni sociālo problēmu, piemēram, Ķīnā tiek ražoti sieviešu seksa roboti, jo vīriešu ir par 33 miljoniem vairāk nekā sieviešu. Tiek risināts vientulības jautājums, kā arī izstrādātas seksa tehnoloģijas, kas piemērotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Diskusijas dalībnieki:

 

  1. Jurijs Orhimenko, “Sexystyle” pārdošanas vadītājs
  2. Rita Lasmane, seksa un attiecību eksperte Latvijā
  3. Didzis Dejus, “SQUAD ROBOTICS” izpilddirektors un lielākā Baltijā 3D printēšanas parka vadītājs
  4. Jānis Meļņikovs, Priesteris Jezuīts, garīgais līdzgaitnieks, sociālantropologs, lektors
  5. Juris Šleiers, Digital Freedom Festival līdzdibinātājs, bijušais žurnāla “Klubs” galvenais redaktors

Sabiedrībā valda stereotipi, kas rodas neizpratnes dēļ par to, kas ir veselīgas seksuālās attiecības. Nereti pāriem nākas uzturēt lielas distances attiecības, kur katrs no viņiem atrodas dažādās pasaules malās. Lai glābtu attiecības no intimitātes trūkuma, ir izgudrotas teledoildonics ierīces.

Ko darīt tiem cilvēkiem, kam ir ķermeņa ierobežojumi – fiziski defekti, amputācijas, anatomiski nepilnīgs ķermenis, jo viņiem arī ir dziņas, kuras jāapmierina. Kas tad īsti ir morāli un kas – amorāli?

Ķīnā sieviešu seksa roboti risina demogrāfisku problēmu – vīriešu ir par 33 miljoniem vairāk nekā sieviešu. Šie roboti atrsisina ne tikai vientulības jautājumu, bet arī dziņas. Savukārt, skeptiņi bažās par to, ka roboti, kuru uzvedību var ieprogrammēt, var veicināt izvarošanas un pedofīlijas gadījumus.

Seksuālā izglītība arī mūsdienās notiek caur tehnoloģijām. Šajā diskusijā arī runāsim par tehnoloģijām, kas maina seksuālo izglītību pasaulē.

Par Digital Freedom Festival

Digital Freedom Festival ir globāls tehnoloģiju, startup, politikas un dzīvesstila festivāls, kurā no 30. novembrim līdz 1. decembrim Rīgā pulcēsies tehnoloģiju un startup uzņēmēji, eksperti, politikas veidotāji, investori, žurnālisti un iedvesmojoši runātāji no visas pasaules, lai meklētu atbildes, kā uzņēmēji, sabiedrība un politikas veidotāji var labāk sadarboties un izmantot tehnoloģiju radītās priekšrocības.

2017. gadā Digital Freedom Festival apmeklēja 1367 tehnoloģiju un startup uzņēmēji, eksperti, politikas veidotāji, investori, žurnālisti un studenti no 36 valstīm. Konferences tiešraidei bija vairāk nekā 9000 skatījumu.

Konferenci organizē Digital Freedom Festival domubiedru grupa, nevalstiskā organizācija DFF, kā arī reputācijas vadības kompānija Lejiņa & Šleiers. Festivāla oficiālā banka – Norvik Banka, startup konkursa partneris 500 Startups.

Divu dienu festivāla biļetes var iegādāties mājaslapā.

Aicinām sekot jaunumiem līdzi arī Digital Freedom Festival FacebookTwitter un Instagram kontos (#DFFestival).