News

#HackLatvian Elections

Kas? Latvijas Startup asociācija tiekas ar vadošajām Latvijas partijām, lai pirms Latvijas Republikas Saeimas vēlēšanām noskaidrotu partiju piedāvājumu startup ekosistēmas stiprināšanai un kopumā – Latvijas inovāciju un digitālās ekonomikas veicināšanai.

Kad? 2018.gada jūnijā notiek tikšanās, jeb “roadshow”, ar noslēguma diskusiju sarunu festivālā Lampa 29. jūnijā.

Kurš? Startin.lv asociācijas biedru pārstāvju delegācijā, ko vada Digital Freedom Festival vadītāja Dagnija Lejiņa ar domubiedriem.

Ar ko? Tikšanās ar partiju pārstāvjiem: Saskaņa, Zaļo un Zemnieku savienība, Nacionālā apvienība, Vienotība, Jaunā konservatīvā partija, Latvijas Reģionu apvienība, KPV LV, Attīstībai Par! unProgresīvie.

Kāpēc?
Startin.lv pārstāv startup uzņēmumu intereses, kā arī apvieno Latvijas startup ekosistēmas spēlētājus ar mērķi attīstīt tehnoloģijām un inovācijām draudzīgu startup uzņēmējdarbības vidi.

Asociācijas biedri uzskata, ka tehnoloģiju un inovāciju attīstība, kā arī tehnoloģiju uzņēmējdarbības jeb startup uzņēmumu aktivitāte ir priekšnosacījums valsts tālākai attīstībai, lai tā varētu konkurēt globāli.

Tuvojoties parlamenta vēlēšanām, startup asociācijas biedri vēlas uzzināt, kā partijas vērtē līdzšinējo aktivitāti startup uzņēmējdarbības jomā un, kādi būtu priekšlikumi tālākai startup vides aktivizācijai, lai Latvija piedzīvotu uzrāvienu digitālās ekonomikas un startup uzņēmējdabības jomā Latvijā.

Sarunas tēmas:
– Iepazīstināšana ar startup ekosistēmas situāciju Latvijā un galvenajiem mērķiem
– Vai un kāda ir politiskās partijas vīzija, lai Latviju varētu saukt par startup nation, viedvalsti, data-driven country, vai digital economy līderi?
– Vai startup un inovāciju sekmēša būs iekļauta partijas programmā?
– Kādi ir partijas priekšlikumi tehnoloģiju startup uzņēmējdarbības attīstībai Latvijā? Ko konkrēti varētu darīt, lai sekmētu startup konkurētspēju Latvijā un globāli?

Kāpēc #HackLatvian Elections:
Jaunās tehnoloģijas veicina inovācijas gandrīz visās uzņēmējdarbības jomās. Lai Latvija būtu konkurētspējīga valsts gan Eiropas, gan pasaules līmenī, ir jārada politiskā un ekonomiskā vide, kas veicina startup uzņēmumu izveidi. Mēs ticam, ka startup uzņēmumi var kļūt par Latvijas ekonomiskās veiksmes atslēgu, tādēļ ir būtiski šī jautājuma virzību iekļaut politiskajā un likumdevēja dienaskārtībā.

Rezultāts:
Startin.lv delegācija apkopos partiju pārstāvju priekšlikumus un informēs par tiem savus biedrus un sadarbības partnerus (blogs, sociālie mediji, apkārtraksts).

Sarunu cikla noslēgums notiks Digital Freedom Festival teltī sarunu festivālā Lampa Cēsīs, 29. jūnijā. Noslēguma paneļdiskusijā pārstāvji no katras partijas piedalīsies diskusijā par Latvijas kā digitāli advancētas valsts vīziju, kā arī par partiju priekšlikumiem tālākai tehnoloģiju un inovāciju attīstībai. Secinājumi no šīs diskusijas tiks apkopoti un izsūtīti biedriem, sadarbības partneriem, kā arī masu medijiem.

Par Startup asociāciju

Startin.LV apvieno Latvijas start-up vides spēlētājus – startup uzņēmumus, biznesa inkubatorus un akseleratorus, indivīdus un organizācijas, kas saistītas ar startup uzņēmumiem un pārstāv to intereses kopīgu mērķu sasniegšanai. Kā viens no mērķiem ir uzlabot un attīstīt startup vidi Latvijā, sekmēt un atbalstīt vietējo jaunuzņēmēju darbību, pozicionēt Latviju kā pievilcīgu vietu jauniem uzņēmējiem un investoriem no ārzemēm.

Par Digital Freedom Festival

Digital Freedom Festival ir globāls tehnoloģiju, startup, politikas un dzīvesstila festivāls, kurā no 30. novembrim līdz 1. decembrim Rīgā pulcēsies tehnoloģiju un startup uzņēmēji, eksperti, politikas veidotāji, investori, žurnālisti un iedvesmojoši runātāji no visas pasaules, lai meklētu atbildes, kā uzņēmēji, sabiedrība un politikas veidotāji var labāk sadarboties un izmantot tehnoloģiju radītās priekšrocības.

2017. gadā Digital Freedom Festival apmeklēja 1367 tehnoloģiju un startup uzņēmēji, eksperti, politikas veidotāji, investori, žurnālisti un studenti no 36 valstīm. Konferences tiešraidei bija vairāk nekā 9000 skatījumu.

Konferenci organizē Digital Freedom Festival domubiedru grupa, nevalstiskā organizācija DFF, kā arī reputācijas vadības kompānija Lejiņa & Šleiers. Festivāla oficiālā banka – Norvik Banka, startup konkursa partneris 500 Startups.

Divu dienu festivāla biļetes var iegādāties mājaslapā www.digitalfreedomfestival.com.

Aicinām sekot jaunumiem līdzi arī Digital Freedom Festival Facebook, Twitter un Instagram kontos (#DFFestival).